Novinky
Kajakářka Anežka Paloudová vybojovala účast na OH v Paříži 2024.

Po 16 letech! Výpravu do Paříže doplnila kajakářka Paloudová

Začínala na divoké vodě na sjezdové lodi, do rychlostní kanoistiky se pustila až s příchodem na vysokou školu. Právě ona však bude na olympijských hrách bojovat jako první česká kajakářka po 16 letech. Anežka Paloudová bude díky druhému místu v dokvalifikaci v Szegedu soutěžit v Paříži stejně jako její partner, čtyřnásobný olympijský medailista Josef Dostál.

„Jsem nadšená. Abych pravdu řekla, tak jsem to v cíli oslavila a pak jsem zjistila, že si nejsem vůbec jistá, kolikátá jsem dojela,“ líčila Anežka Paloudová. „Nemůžu uvěřit, že já, sjezdařka, jsem se v rychlostní kanoistice dokázala nominovat na olympijské hry. Je to pro mě něco neskutečného.“

Paloudová jako první navázala na deblkajak Michala Mrůzková a Jana Blahová, který v Pekingu v roce 2008 dojel na osmém místě. Reprezentovat tak bude společně s Martinem Fuksou, který bude závodit na kanoi na 1000 metrů a s mladším bratrem Petrem na deblkanoi na poloviční trati. Do deblkajaku usednou Jakub Špicar a Daniel Havel. O medaili na singlkajaku na kilometru bude usilovat Josef Dostál. „O pádlování se spolu bavíme často. Teď, když do Paříže pravděpodobně pojedeme společně, tak bude určitě olympiáda tématem našich hovorů,“ dodala Anežka Paloudová.

 

Zpět na všechny novinky