Novinky
Kajakářka Anežka Paloudová

Olympijská sezona začala. Kdo bude ještě bojovat o hry?

Sezona rychlostní kanoistů už se rozběhla naplno, závodit začali benjamínci i reprezentanti. Ti se na prvních nominační soutěži utkali o místa v reprezentačním týmu pro Světové poháry i olympijskou dokvalifikaci. O místa na hrách v Paříži bude usilovat šest žen.

Čtveřici lodí se pokusí doplnit kajakářka Anežka Paloudová na pětistovce, na deblkajaku budou o místa usilovat Kateřina Zárubová a Barbora Betlachová na K2 500 m. Mezi kanoistkami pojede na dvoustovce olympijskou kvalifikaci Denisa Řáhová a na deblkanoi na pětistovce Kamila Šímová s Martinou Malíkovou.

„Naše ženy se pokusí hned na začátku programu v Szegedu probojovat na olympijské hry, což bude opravdu těžké, nicméně poslední sezony se výkonnostně posunuly vzhůru, a pokud předvedou to nejlepší, co umí, a zároveň budeme mít trochu sportovního štěstí, může to klapnout,“ míní reprezentační trenér Pavel Hottmar.

O místo na paralympijských hrách v Paříži bude bojovat i Miroslav Šperk v disciplíně VL2. Dokvalifikace proběhne v maďarském Szegedu 8. a 9. května. Olympijské hry začínají 26. července, rychlostní kanoistika je v programu od 6. do 10. srpna. Paralympijské hry odstartují 28. srpna.

Zpět na všechny novinky