Novinky
Pádlování, jóga i míčové sporty. Kanoistika nabízí dětem všestrannou přípravu, říká trenérka

Pádlování, jóga i míčové sporty. Kanoistika nabízí dětem všestrannou přípravu, říká trenérka

Proč by děti měly začít s kanoistikou, pokud mají tu možnost?

„Naučí se nejen kladnému vztahu k vodě, ale i přírodě jako takové. Kanoistika je sport velmi všestranný, nejde jen o padlování, ale také o posilování všeho druhu, plavání, běh a v zimě běžky,“ říká Lucie Radoňová, trenérka Klubu vodních sportů KVS Praha.

Jak poznám dobrý klub?

U nás v KVS Praha dáváme velký důraz na rozvoj všeobecné přípravy a budování dobré party dětí. Už během první návštěvy by měla vyzařovat pohoda a přátelská atmosféra. Děti se neúčastní jen tréninků, ale společných akcí, ať už v klubu, tak i mimo, soustředění a společných výletů. Důležitá je i postava hlavního trenéra. Na rodiče by měl hned působit jako lídr a zároveň znalec sportovního prostředí.

Co by měl rodič očekávat od trenéra?

Přátelský přístup, ale zároveň pevně nastavená pravidla. Dobrý trenér by měl být predevším nestranný a meřit všem stejným metrem.

Jaký je poměr pádlování oproti dalším částem tréninku? A co všechno se děti v kanoistice naučí?

V zimě se na vodu nechodí. V našem klubu máme i pádlovací bazén, takže pádlujeme stále, ale ne ve venkovních podmínkách. Důraz dáváme na plavání. V létě, kdy se trénuje na vodě, se snažíme držet přípravu 50 na 50. Proto v ní figurují i kolektivní míčové sporty, jóga a všeobecné dovednosti.

Zpět na všechny novinky